środa, czerwca 12, 2013

Disneyowska adaptacja Rumpelstiltskin

Rumpelstiltskin,Titelitury,Hałasik i Rumpelsztyk. Łał, nawet nie wiedziałam że w Polsce jest tyle nazw na Rumpelstiltskina. o.o'
Niech Polska siedziba Disney'a zacznie główkować nad imieniem którą będą chcieli użyć w Polskiej wersji, bo wygląda na to że Walt Disney Studios przymierza się do nakręcenia własnej wersji Rumpel'a.
W chwili obecnej film nazywa się 'The Name Game'.
Znając  Disney'a zmienią jeszcze tytuł (chociaż to była by szkoda bo TNG brzmi nawet ciekawie) ale i tak  nadal idą drogą omijania oryginalnych tytułów danych baśni (Zaplątani i Frozen kłaniają się).
Baja będzie raczej na sto procent w technologii CGI, gdyż wydział od animacji 2D znów stoi zamknięty od paru miesięcy a technologię użytą w krótkometrażówce Paperman chcą zachować na inny, jeszcze nie określony projekt.
Ron Clements i John  Musker *twórcy Księżniczki i Żaby, Aladyna,Herkulesa) zajmą się reżyserowaniem filmu.
Informacje o adaptacji Rumpelstiltskina są na razie bardzo świerze bo pojawiły się w internecie dopiero w marcu.
Nie ujawniono na razie w którym roku film wyjdzie, lista aktorów podkładających głosy  jest nie znana no i nikt nie wie jak będzie wyglądała fabuła filmu (bo wiadome Disney nie będzie trzymał się ściśle baśni).

Dla mnie to chyba będzie kolejny projekt na który będę czekała z niecierpliwością po tym jak Frozen wyjdzie w kinach. Big Hero 6 będzie filmem na 2014 rok więc zakładam że Rumpel wyjdzie w 2015, 2016 lub 2017 roku. Oczywiście może się skończyć jeszcze tym że adaptację odłożą na później jeżeli nie będą mieli na nią pomysłu teraz, ale jednak mam nadzieję że Disney nie będzie za długo zwlekał z nakręceniem Rumpelstiltskina. Disneyowskie adaptacje baśni i legend były zawsze moimi ulubionymi filmami ze studia Mickey'go. :)

Jedyny dobrze nam znany w chwili obecnej Rumpel z bajki to ten ze Shrek'a, ale podejrzewam że Rumpelstiltskin Disney'a będzie uważany za tego 'prawdziwego', 'głównego' i 'jedynego' który ludziom będzie przychodził do głowy gdy wymówi się to imię.
Myślicie że adaptacja Disney'a trafi na waszą listę 'filmów do obejrzenia' czy raczej darujecie sobie tę kolejną Disneyowską baśń? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz