poniedziałek, grudnia 24, 2012

Święta w Japonii

Wesołych Świąt kochani!

Mnie teraz nie ma w domu, jestem u moich rodziców ale i tak przygotowałam dla was wczoraj mały artykulik o świętach w Japonii, tak aby coś było ;)

Boże Narodzenie wygląda trochę inaczej w Japonii od tych u nas w Europie. Tylko jeden procent Japończyków jest chrześcijanami i dlatego też 25 Grudnia nnie jest tam wolny od pracy. Za to 23 Grudzień, dzień urodzin dzisiejszego cesarza jest i jest on obchodzony dość świątecznie ;D
Swięta obchodzi się komercjalnie w Japonii, Japończycy lubią to święto głównie z powodu tradycji które panują na zachodzie, dlatego też ludzie innych wyznań obchodzą Boże Narodzenie ze względu na przyjemny nastrój świąt.
Japończycy świętują po przez jedzenie Świątecznego ciasta które jest zawsze kupowane przez ojca rodziny w drodze z pracy do domu. Jeżeli ojciec pracuje, spada ten obowiązek na matkę. 25 Grudnia cena tych ciasta spada drastycznie po to aby wszystkie ciacha zostały wyprzedane.

Ostatnio z powodu restauracji KFC stało się też popularne jedzenie świątecznego kurczaka i dużo ludzi składa rezerwację w restauracjach KFC na kurczaki długo przed świętami. Dzięki genialnej kampanii reklamowej KFC, Japończycy myślą że na zachodzie naprawdę je się masowo kurczaki w czasie świąt!

Japonia uważa też że święta to okres miłości i romantyczności. Młodzi zakochani spędzają święta razem obchodząc je w drogich hotelach lub restauracjach. Boże Narodzenie to też okres gdy ludzie wyznają sobie miłość więc dużo Japonek traktuje związek rozpoczęty w święta bardzo poważnie.

Prezenty też są obowiązkiem w Japonii i zazwyczaj daje się je tym których się kocha oraz bliskim znajomym. Daje się pluszaki i inne śłodkie i deczko drogie zabawki, biżuterię, kwiaty i szaliki. Kartki świąteczne też są normalką.
Są też prezenty które daję się szefom i nauczycielom, tego typu prezenty nazywa się oseibo.

Starszym ludziom zazwyczaj sprawia się prezenty w postaci biletów na występ ich ulubionych gwiazd które w tym radosnym okresie występują w restauracjach i hotelach.

Sklepy zaczynają być obwieszone ozdóbkami świątecznym już pod koniec Października.

Sylwestra obchodzi się podobnie jak w Europie i USA.

3 komentarze:

 1. Fajne te ozdoby w postaci pokemonów ~

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Popieram Pixel c:
   Fajnie sę czytało i wesołych świąt!

   Usuń